Szkoła

tematyczny blog internetowy!

Żwirek dla zwierząt

Żwirek dla zwierząt
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Żwirek dla kotów
W każdym mieszkaniu, w którym jest kot, musi znaleźć się też świeży żwirek. Koty na ogół wypróżniają się w kuwetach, dzięki czemu opieka nad nimi jest łatwiejsza niż gdy mamy psa. W kuwetce musi być utrzymywana jakaś mieszanina, która będzie miała cel: absorbować to, co oddaje zwierzak. Niegdyś posiadacze kota zapełniali kuwetki takimi surowcami jak trociny, ziemia lub papiery. Zazwyczaj są to substancje, które powodują, że czyszczenie i opróżnianie są mocno monotonne, a dodatkowo nie absorbują zapachów oraz nie utwardzają się. Przecież kot raczej nie będzie pragnął wypróżniać się w starej kuwecie – zdarza się, że upatruje sobie inne świeże terytorium. Dlatego prawidłowe wypełnienie kuwety to ważna kwestia nie tylko dla kotka, ale też rzecz jasna dla człowieka, który powinien zajmować się utrzymaniem porządku. W naszych czasach wykorzystywanie takich substancji jak wiórki albo papiery nie są już obowiązkowe, gdyż sklepy dla zwierząt dostarczają na prawdę wygodne wyjście, czyli żwirki dla kota.
Posiadacze zwierzaków mają ogromny wybór żwirów do kuwetek. Najistotniejszą właściwością żwirku dla kotów ma być absorbowanie aromatów a także zbrylanie się, bo wtedy można w prosty sposób opróżnić kuwetkę. W serwisach zoologicznych nierzadko możemy zamówić aż kilka typów żwirków. Zazwyczaj możemy podzielić żwirki na trzy grupy: żwirki żelowe, drewniane oraz żwirki bentonitowe.
Każdziutki z takich żwirków dla kota ma odmienne własności i to od właściciela zależy, na który się zdecyduje. Kupując żwirek dla kota, trzeba wziąć pod uwagę ich walory i wady.
Żwir silikonowy wykonany jest z tworzywa o nazwie sylikat. Odznacza się szczególnie, że doskonale pochłania mocz i magazynuje go wewnątrz granulek. Świetnie niweluje zapachy, a wtedy nie wymaga codziennego opróżniania kuwetki. Wadą żwirku silikonowego jest fakt, że po niedługim czasie nabiera żółtego odcienia, co wygląda raczej nieestetycznie – z tego powodu warto jest uwzględniać go w kuwetach zamkniętych.
Żwirek drewniany okazuje się ekonomiczny i konsekwentnie niweluje zapach. Inną zaletą drewnianego podkładów dla zwierząt okazuje się także możliwość spłukania go do kanalizacji (rzecz jasna w małych ilościach). Na ogół tego rodzaju podkład może być dość rozdrobniony , przypominający wiórki, z tego względu, zdarza się że rozchodzi się po budynku na kocich nóżkach.
Żwirek bentonitowy to bardzo modny typ podłoża, który zbryla się w bryłki, a wtedy posprzątanie po kocie przebiega niezwykle dynamicznie. Możemy bentonitowy żwirek zakupić w niewygórowanych kosztach. Znakomicie wchłaniają brzydką woń. Nie można niestety spłukiwać go w toalecie, ponieważ będzie skutkować to zablokowaniem instalacji kanalizacyjnej. Właściciele na ogół pakują granulki do woreczka i wyrzucają do śmieci.
Najlepiej jest zdecydować się na jakiś żwirek dla kota, gdyż na prawdę upraszcza to codzienną opiekę nad kotkiem. Zapewnienie sprawnej toalety kotom to rola właściciela, na prawdę warto jest przyjrzeć się opcjom, które przedstawiają obecnie sklepy internetowe.

źródło: żwirek dla kota

Categories: Edukacja

Comments are closed.